Практично доведено, що використання Windows XP в  корпоративному сегменті сьогодні вкрай небезпечно. Багато підприємців довіряють перевіреній, хоча й застарілій, операційній системі, не усвідомлюючи, що їхня конфіденційна інформація та діяльність знаходяться під постійною загрозою стороннього втручання, блокування роботи, хакерських атак.

Декілька причин змінити Windows XP

1. Закінчення терміну технічної підтримки  Microsoft 

Важливо! Ще  з 8 квітня 2014 року Windows XP не отримує оновлень, проте приблизно 500 млн користувачів та підприємств користуються нею.

Це означає, що для ОС Windows XP не відбувається ліквідація вразливостей та помилок. Хакерам просто її зламати, оскільки ця ОС використовує застарілі механізми шифрування даних TLS 1.0, 1.1.

2. Кібератаки.

Через недосконалості Windows XP, що суттєво відстає від сучасних програмних продуктів у аспекті безпеки та має зовсім застарілу архітектуру, злочинці здатні зламати ваш ПК. Отримати доступ до вашої інформації, блокувати роботу, вимагати гроші, шифрувати дані та просто стежити за користувачем ПК з Windows XP набагато легше, ніж за тими, хто користується сучасними операційними системами.

3. Проблеми сучасних девайсів.

Оскільки під Windows XP не написані драйвери новіших пристроїв. Це означає, що ви не зможете підключити до ПК сучасний принтер; ваш комп’ютер може не «бачити» деякі мишки, клавіатури, сканери тощо. Крім того, можливі проблеми з сумісністю функціональних частин ПК, які не можуть працювати з Windows XP.

4. Малі можливості ОС.

Windows XP (32 біт) може працювати з оперативною пам’яттю не більше 3Гб, тому сучасні професійні програми, для яких критично важливо мати доступ до більшого об’єму пам’яті, просто не зможуть ним скористатись, навіть якщо він є в наявності.

До того ж, Windows XP практично не підтримує можливість використання декількох моніторів одночасно.

На сьогодні ОС Windows XP більше не відповідає вимогам до захисту, а також використовує технології на базі яких неможливо реалізувати новий, необхідний у роботі функціонал. Це робить її легкою мішенню для кіберзлочинців.

Що робити?

Перейти на актуальну версію ОС — Windows.

Звертаємо увагу, що Windows 7 більше не надходить в точки роздрібної торгівлі та має обмежену підтримку, отже, її теж скоро потрібно буде міняти.

Радимо обирати операційну систему, яку розробник активно розвиває.

Якщо у вас немає фінансової можливості перейти на Windows 10, у якості крайньої альтернативи, можна використовувати Windows 7. Ця ОС працює на комп’ютерах з тими ж характеристиками, що і Windows XP.

Чому залишитись на XP не варіант?

Використання застарілої версію ОС позбавляє вас нового функціоналу та ставить під загрозу безпеку ваших даних.

Лист Microsoft


Кібербезпека — питання №1 у сучасному світі нових технологій!

ПВФ “Практик”. Електронний документообіг.

Послуги бухгалтерам Вінниця, M.E.Doc Вінниця                        

+38 (097) 848-02-33, (063) 77-26-206

+38 (0432) 55-40-75

Розробка сайту
дизайн-студія «Webhit»