1 березня 2017 року набув чинності наказ Міністерства фінансів України від 23.02.17 р. № 276 "Про затвердження Змін до деяких нормативно-правових актів Міністерства фінансів України" (наказ 276), яким внесено зміни, зокрема, до  форм податкової декларації з податку на додану вартість, уточнюючого розрахунку податкових зобов’язань з податку на додану вартість у зв’язку з виправленням самостійно виявлених помилок, розрахунку податкових зобов’язань, нарахованих отримувачем послуг, не зареєстрованим як платник податку на додану вартість, які постачаються нерезидентами, у тому числі їх постійними представництвами, не зареєстрованими платниками податків, на митній території України, затверджених наказом Міністерства фінансів України від 28 січня 2016 року № 21.

Зміни до форми бланку в основному пов’язані із відміною у 2017 році спеціального режиму оподаткування ПДВ для сільгоспвиробників, і запровадженням натомість державної  підтримки  виробників  окремих  видів  сільгосппродукції,  шляхом  надання  їм  бюджетної  дотації.

Декларація з ПДВ за новою формою уперше подаватиметься у квітні за березнь 2017 року.

Розглянемо основні зміни у формі Декларації ПДВ.

У Декларації із вступної частини вилучені поля, у яких проставлялись позначки спецрежимниками. Натомість з’явилось поле 06, у якому проставляють відмітки сільгоспвиробники, для яких  передбачено  державну  підтримку  шляхом  надання  їм  бюджетної  дотації. 

 

У цьому полі проставляються відмітки:

1 – якщо сільгоспвиробник внесений до Реєстру отримувачів бюджетної дотації

2 – якщо сільгоспвиробник претендує на внесення в Реєстр отримувачів бюджетної дотації. 

У розділі I Декларації у рядках 4.1, 4.2 та 6 з’явилась відмітка про необхідність заповнення Додатку 1:

Зверніть увагу!

У рядках 4.1, 4.2 відображається нарахування податкових зобов’язань згідно пп. 198.5, 199.1 ПКУ, а у рядку 6, крім об’ємів послу від нерезидентів на території України відображаються також і коригування по таким операціям.

У розділі II Декларації погашені податкові векселі та зобовязання за послугами від нерезидентів тепер відображаються у окремих рядках відповідно 12 та 13: 

При цьому у рядку 13 відображається не лише сума податкового кредиту по поставках нерезидентів на території України, але й їх коригування.

У розділі III Декларації тепер відсутні згадки про перерахування на спецрахунки. У рядку 18 зазначається самостійно визначена платником сума ПДВ, яку необхідно сплатити до бюджету.

 У спеціально відведених полях декларації тепер необхідно проставляти відмітку про додатки, які подаються разом із Декларацією: 

З детальними розясненнями щодо особливостей заповнення  додатків до Декларації ПДВ за оновленою згідно наказу МФУ № 276 формою, наші читачі зможуть ознайомитись в наших наступних публікаціях.

ПВФ “Практик”. Електронний документообіг.

Послуги бухгалтерам Вінниця, M.E.Doc Вінниця                        

+38 (097) 848-02-33, (063) 77-26-206

+38 (0432) 55-40-75 багатоканальний

 

Розробка сайту
дизайн-студія «Webhit»